Kontakt

Auhind on osa Financial Times’i ja Maailmapanga gruppi kuuluva International Finance Corp.-i äriauhinnast. Nissan sai auhinna V2G (sõidukist - elektrivõrku) tehnoloogia ja elektrisõiduki akude taaskasutuse arendamise eest.

Auhind antakse murrangulistele globaalset kasutust leidvatele tehnilistele lahendustele. Varasemalt on omistatud auhind Cross-Boundary Energy Fund’ile Keenias, Ruandas ja Ghanas päikeseenergia efektiivsema tootmise eest ja Piramal Foundation’ile Indias tehnoloogia eest, mis võimaldab India külades ligipääsu puhtale joogiveele.

Nissani V2G tehnoloogia võimaldab elektriauto akudest energiat kanda tagasi elektrivõrku tõstes võrgu stabiilsust. Samuti saavad tarbijad sellega oma energiatarvet hallata.

Nissani akude taaskasutus võimaldab Leafi ja e-NV200 kasutatud akusid kasutada kodudes või ettevõtetes energia salvestamiseks.

Ettevõtte töö elektriautode ja energiasalvestustehnoloogia arendamisel on osa Nissani Intelligentse Mobiilsuse visioonist, et muuta, kuidas tulevikus autodega sõidetakse, neid energiaga varustatakse ja ühiskonda lõimitakse.

Pildil Nissani Tehniline keskus Ühendkuningriigis, kus rakendatakse sõidukist – elektrivõrku tehnoloogiat.
Uudiste lehele
Avalehele